in.Lab BLOG
теорія

Як оптимізувати файл в Revit?

🌿Бісить цей ревіт!!!
Усі ми хоч раз так говорили подумки (або вголос), коли проект починав зависати або глючити. На останньому вебінарі групи Revit було питання: як же оптимізувати проект? І ми подумали, що потрібно про це написати.

Розбираємося, що можна зробити:

1. Перше глобально - розберіться з тим, який LOD потрібен для цього проекту, і не перевантажуйте файл деталями, якщо такої необхідності за ТЗ немає.

2. Видаліть усі завантажені файли (link/import), які вже не потрібні для роботи. + Не забуваємо про всі непотрібні завантажені раніше картинки або pdf підкладки.
*Важливо видалити їх не просто з видів, а повністю через диспетчер зв'язків.
👉🏻[Вкладка Insert - Manage Links]
Загалом під час завантаження файлів завжди віддаємо перевагу зв'язку, а не імпорту.

3. Видаліть невикористовувані сімейства (але акуратно, щоб випадково не видалити сімейства, які ви ще не використовували, але вони вам далі знадобляться).

👉🏻[Вкладка Manage - Purge Unsed]
4. Видаліть непотрібні допоміжні лінії, лінії моделі, лінії деталізації (це стосується і проекту, і сімейств, що використовуються в ньому).

5. Видаліть усі «зайві» види, які були створені в процесі роботи, але не йдуть в альбом або більше не потрібні.

6. Проаналізуйте розмір використовуваних сімейств, визначте найважчі та подивіться, чого в них можна позбутися (часто буває багато параметрів, які вам не потрібні, або в сімейство можуть бути завантажені зображення тощо). Або зовсім замініть сімейство на більш «легке».

7. За можливості всі моделі в контексті замініть сімействами.

8. За можливості мінімізуйте кількість груп і збірок, закріплених елементів, заблокованих залежностей (особливо в кілька рівнів) - усі ці залежності «навантажують» файл.

9. Зберігаючи центральний файл, ставте галочку стиснення файлу. Збереження займе більше часу, але розмір файлу зменшиться.
10. Якщо ви використовували Варіанти конструкцій - ухваліть основний варіант і видаліть непотрібні.

11. Якщо ви імпортували dwg файли і до вас прилетіли звідти лінії та штрихування - не забудьте їх теж почистити.

👉🏻[Вкладка Manage - Additonal Settings - Line patterns / Fill patterns]

✔️Якщо модель дійсно дуже велика і працювати з нею важко (навіть після «чистки») - розбийте її на частини і лінкуйте файли один в одного.

✔️Якщо проблеми з відображенням моделі або завантаженням вигляду - приховуйте все, що не потрібно для роботи + обріжте вигляд до необхідної для роботи області + вимкніть тіні і згладжування ліній. Ну і, звісно, закривайте непотрібні види.

Якщо файл почав «дивно» поводитися, можна додатково:

  • перезберегти файл під новим ім'ям (іноді це значно зменшує розмір файлу, оскільки очищається його «історія»);

  • запустити перевірку файлу під час відкриття;
  • перевірити файл на помилки та попередження, максимально їх усунути;
  • якщо ви працюєте в Teamwork - відкрийте модель з від'єднанням від файлу сховища (закрийте робочі набори і поставте галочку перевірки) → збережіть локально модель → закрийте → відкрийте і збережіть із заміною файлу сховища. У цей час у всіх інших модель має бути закрита.