in.Lab BLOG
поради

Як створити хороше портфоліо?

🌿Behance та інші платформи для розміщення робіт – це, звичайно, добре, але окрім цього у вас завжди має бути готовий pdf, який можна прикріпити до будь-якого листа. Саме тому важливо, щоб його розмір не перевищував 15 Мб.

Кілька порад, які допоможуть зробити ваше портфоліо якіснішим:

🍃1. Зберіть свої найвдаліші роботи. Дбайте про якість, а не про кількість. Ваша мета – показати найбільш креативні проекти. Класно, якщо ви покажете, що вмієте виконувати і креслення технічних деталей, і реалістичні рендери та інші роботи, - все, що найкраще демонструє ваші навички та стиль роботи. Для деяких вакансій потрібно, навпаки, звужувати підбірку робіт під конкретні обов'язки. Тому завжди аналізуйте вимоги роботодавця та, в ідеалі, підлаштовуйте портфоліо.

🍃2. Релевантність робіт по стилю. Дуже важливий пункт для архітекторів та дизайнерів. Якщо ви подаєтесь на вакансію, наприклад, від UNStudio - буде дивно, якщо у вашому портфоліо будуть мінімалістичні "коробочки" або класичні проекти.
*Хіба що ви подаєтесь на технічну вакансію, для якої не важливий стиль ваших робіт.

🍃3. Розставляйте акценти. Пам'ятайте, що роботодавець може переглядати у день десятки портфоліо ваших "конкурентів", що претендують на обрану вакансію. Робить він це, відповідно, доволі швидко, витрачаючи на перегляд одного портфоліо іноді буквально 2-3 хвилини. Тому ваша задача - потурбуватися про цю людину, допомогти їй швидко побачити головне: у чому ваша експертиза, унікальність?

🍃4. Підготуйте кілька варіантів портфоліо для різних цілей. Зрозуміло, що створення портфоліо - це складний процес, але все-таки варто приділити час підготовці кількох його версій. Як мінімум, двосторінкову – для відгуку на вакансію, та подовжену – для співбесіди. В ідеалі також створити онлайн-версію (наприклад, на тому ж Behance).

🍃5. Розробіть шаблон портфоліо та переконайтеся, що фон не відволікає від вмісту. Краще використовувати нейтральний колір, що найбільш підходить і підкреслює ваші проекти. Не перенасичуйте сторінки вмістом. Краще якщо його буде менше, але він буде крупнішим.
Не допускайте безладу та не бійтеся порожнього простору. Ваш макет має бути чітко структурований, щоб його було приємно та легко сприймати.
Креативність важлива, але не можна нею замінити роботи, які мають бути в портфоліо, щоб продемонструвати ваш рівень навичок. Проявляйте свої вміння у дрібних деталях. Вони найкраще показують почуття смаку автора.

🍃6. Не перевантажуйте портфоліо текстом, спирайтеся на візуальну складову. Текст у портфоліо, безумовно, може бути одним із інструментів створення лаконічної композиції аркуша, але не варто забувати про його основну суть — донесення основних сенсів. Невдале компонування тексту може призвести до того, що головна ідея вашої роботи залишиться поза увагою. На перші сторінки можете додати короткий опис вашого резюме та контактну інформацію, таку як телефон та електронна адреса.

🍃7. Помилки в тексті дуже псують враження від портфоліо. Тому під час додавання описів, як мінімум, перевіряйте їх через автокорекцію Word або онлайн-коректори. Наприклад, є безкоштовний сервіс LanguageTool (підсвічує друкарські помилки та підтримує різні мови, але будьте уважні, іноді він може давати неправильні поради з приводу вибору слів). Для текстів англійською мовою використовуйте Grammarly. В ідеалі попросити перевірити готові тексти одного-двох людей, котрі добре знають мову.

🍃8. Додатково радимо одразу підготувати:
  • коротку версію CV на другій або останній сторінці портфоліо;
  • шаблон супровідного листа, який ви будете додавати, надсилаючи ваше портфоліо.

Рекомендуємо ознайомитись з нашою статтею "Як створити хороше портфоліо на Behance". Вона поки-що російською, але невдовзі ми перекладемо всі статті солов'їною :)