in.Lab BLOG
поради

Поради при проектуванні санвузлів

🌿Коли плануєш санвузол, легко можна проґавити дрібні моменти, які потім ризикують обернутися сильними незручностями. Для того, щоб з вами такого не трапилося, ділимося чек-листом, на що звернути увагу під час розробки проекту.💚

1.🍃 Одне джерело світла
Навіть якщо санвузол зовсім маленький, самотній світильник по центру стелі - не найкраща ідея. До того ж, погане освітлення спотворює кольори (що особливо важливо, якщо дзеркало у ванній єдине у квартирі).

2.🍃 Кошик для білизни
Заздалегідь продумайте, де у ванній зберігатиметься брудна білизна, якщо у квартирі не передбачена окрема комора/пральня.

3.🍃 Ергономіка
Люди без досвіду намагаються вмістити в санвузлі все необхідне, але при цьому не замислюються, як усім цим користуватимуться. Тому запам'ятайте: всі двері та дверцята повинні вільно відчинятися, а обстановка загалом - не бути травмонебезпечною. Нойферт вам у поміч)

4.🍃 Рушники
Часто в санвузлі обмежуються однією компактною рушникосушаркою, а потім виявляють, що на всю сім'ю її не вистачає. До того ж потрібно продумати, де зберігатимуться свіжі рушники.

5.🍃 Система вентиляції
Якщо не передбачити грамотну вентиляцію, постійна вологість сприятиме розвитку грибка та бактерій. У приміщенні з'явиться неприємний запах, його зовнішній вигляд стане неохайним, і зрештою новий ремонт буде потрібний санвузлу набагато раніше, ніж ви припускали.

6.🍃 Зберігання у душовій зоні
Навіть якщо замовник не відносить себе до фанатів косметичних засобів, так чи інакше в зоні душової потрібно розмістити кілька баночок та пляшечок. Щоб інтер'єр ванної кімнати не перетворився на скупчення розрізнених органайзерів, заздалегідь передбачте цей момент.

7.🍃 Розетки
У XXI столітті відмовитися від розеток у ванній - невиправна помилка. Адже тут може знадобитися фен, електробритва, плойка або інший електроприлад. Одну з розеток можна розмістити в шафі, щоб залишати на підзарядку електричну зубну щітку чи електробритву. Варто продумати розміщення розеток щодо інших предметів (інакше ризикуєте отримати розетку в душовій кабіні).

8.🍃 Туалетний папір
Важливо продумати зручне місце кріплення туалетного паперу. Не всім хочеться щоразу вдарятися ліктем об стінку.

9.🍃 Не ті матеріали
Чи знаєте ви, що ванна кімната - це справжній кліматичний кошмар? Температура і рівень вологості в ній різко змінюються багато разів протягом доби. Тому краще не використовувати для обробки такі матеріали як дерево, текстиль, папір і навіть пористий камінь.

10.🍃 Домашні тварини
При плануванні ремонту варто враховувати їх. Якщо у замовника кішка, продумайте місце для лотка, а собаці потрібно якось мити лапи після вулиці. Наприклад, в одному з наших проектів у замовника було кілька собак. Тому у ванній передбачили великий умивальник, щоб мити собакам лапи.

11.🍃 Система антипотоп або аквасторож
+100 до комфорту та безпеки додають автоматичні крани з датчиками протікання. Якщо щось десь прорвало, а нікого немає вдома - бажання зекономити на системі антипотоп може коштувати замовнику вартості ремонту і собі і сусідам знизу, тому цей пункт мастхев навіть для бюджетних ремонтів. Але зважайте на розташування датчиків та їхню віддаленість від потенційних місць протікання. Якщо датчик під ванною, а прорвало десь на кухні - поки вода не дотече - її не перекриє. Тому краще ставити побільше датчиків в усіх можливих місцях. Наприклад, у нашого Кирила Цумана вдома їх 7 на квартиру в 38 кв.м))
Навороченішими моделями можна керувати віддалено з телефону, і окрім сценарію "потоп", можна налаштувати перекриття води в певний час.
Різновидів систем є така велика кількість, що можна написати книгу, але по суті є дві важливі відмінності систем - дротова і бездротова. Кожна зі своїми плюсами і мінусами, але про це іншим разом.

Важливо! Є особливість деяких автоматичних кранів при відключенні електроенергії: щойно світло увімкнуть - крани автоматично закриються про всяк випадок задля безпеки.

🌿На десерт дамо кілька порад, як правильно підбирати сантехнічне обладнання, щоб замовнику потім не довелось переробляти ремонт.
Як тільки замовник затверджує наш проект, ми починаємо підбирати реальне обладнання. І чесно зізнаємось, це завдання не з простих. Тому розповідаємо про те, як варто обирати сантехнічне обладнання, щоб замовнику потім не довелось переробляти ремонт.

1. 🍃Необхідно правильно підібрати довжину крана, особливо якщо вбудований змішувач. Вода з нього повинна литися якомога ближче до водостоку. Для цього, очевидно, необхідно знати характеристики вашої раковини. А ще під краном має бути зручно мити руки, тому він не повинен бути надто низьким чи коротким.

2. 🍃Вибирати інсталяції для туалету потрібно за товщиною та кріпленням. Це важливо, адже для консольних унітазів є 2 різні кріплення. В основному всі вони взаємозамінні, але є особливі моделі, деталі яких немає можливості комбінувати з елементами інших виробників.

3. 🍃Душовий трап повинен бути правильної висоти та ширини, якщо він вбудовується у стяжку. Краще перевірити це мінімум два рази, інакше ризикуєте потім заморочитися робити подіум.

4. 🍃Вибір умивальника. Розмір умивальника звісно залежить від розміру санвузла, але комфортна його глибина - 30-60 см. Якщо умивальник буде меншим - після вмивання бризки обов'язково будуть на стільниці навколо. Ще один важливий параметр - це ухил чаші. Дуже гарно виглядають умивальники з ледь помітним ухилом, але будьте готові щоразу після того, як почистили зуби, допомагати руками змивати пасту у зливний отвір. ЩОРАЗУ!

5. 🍃Чорна сантехніка має бути тільки в парі з фільтрами води. Якщо ви не плануєте ставити фільтраційну систему для води на весь будинок чи квартиру, то краще віддати перевагу хромованим моделям змішувачів - на них не так помітно вапняний наліт і догляд за ними значно простіший.

6. 🍃Дзеркало над умивальником розміщуйте на 30 см вище рівня умивальника. І верхній його край має бути на 5-10 см вище найвищого члена родини. Таким чином ви вже маєте мінімальний розмір необхідного вам дзеркала.

7. 🍃Розподільча гребінка дозволяє стабілізувати тиск води у внутрішній мережі квартири. Завдяки цьому замовника не обдаватиме окропом в душі, коли хтось спустить воду в туалеті чи відкриє кран на кухні))

Але є нюанс: щоб гребінка працювала на повну, тиск у мережі водопостачання має бути хоча б 3,5 атмосфери. Якщо такого тиску немає, то буде не допрацьовувати розподіл води. Якщо тиск менше 2 атмосфер, то буде дуже погано користуватись водою взагалі, а митись - холодно. Що ж робити, в такій сумній ситуації? Є два варіанти:
1 - сваритись із управляючою компанією.
2 - ставити насос підвищення тиску води і радіти життю)) Але тоді вже сусіди скоріш за все підуть сваритись із управляючою компанією через те, що вода взагалі пропала :D

⠀Ну і насамкінець нагадаємо, що ванна кімната - потенційно небезпечне приміщення. Електричні прилади, вода, слизькі поверхні, крихкі предмети і люди в маленькому приміщенні - не дивно, що 70% травм і аварій в будинку відбувається саме у ванних кімнатах. Довіряйте прокладання комунікацій та підключення техніки досвідченим фахівцям.

Проектуйте з любов'ю та розумінням всіх наслідків ваших рішень💚