in.Lab BLOG
поради

Як працювати не більше, а ефективніше?

🌿10 коротких порад, які допоможуть вам працювати не наполегливіше, а більш ефективно. Знаємо, що таймменеджмент для всіх архітекторів і дизайнерів - та ще проблема) Але сподіваємося, що щось із цього списку надихне вас почати розподіляти свій час раціональніше.

🍃Плануйте свою роботу

1. Зрозумійте різницю між «ефективним» та «раціональним». У першому випадку ви робите правильні речі. У другому – робите все правильно. І те, й інше важливо і не можна відокремити одне від одного. Навчіться їх об'єднувати, щоб працювати розумніше.

2. Пам'ятайте про принцип 80/20: 80% результату отримують від 20% зусиль. Зосередьтеся на результатах, а не на процесі роботи. Більше годин не завжди означає більший результат.

3. Намітьте послідовність роботи. Так, очевидно, що кожен проект унікальний, але завдання та етапи у них дуже схожі. Така підготовка допоможе вам побачити, які етапи можна виключити чи зробити ефективнішими. Тут вам допоможуть Mind Maps.

4. Використовуйте чеклісти та списки справ. Після того, як ви намітили послідовність роботи, ви можете створювати контрольні списки кожного етапу проекту. Зауважте, які ваші стандартні результати? З якими проблемами ви зазвичай стикаєтесь? Що часто пропускаєте? Все це допоможе вам якісніше та швидше виконувати свій проект.

🍃Ефективно витрачайте свій час

5. Насамперед приділіть увагу плануванню великих завдань: якщо ви не виділите на них час відразу, ви ризикуєте взагалі їх не зробити.

6. Намагайтеся працювати менше годин, а не більше. Це змушує вас зосередитись на найважливіших завданнях. До речі, згідно з дослідженнями, працювати понад сорок годин на тиждень - зовсім непродуктивно.

7. Ведіть журнал часу. Для початку докладно запишіть у ньому, як ви проводите свій час протягом звичайного тижня. Чи відповідали на електронні листи? Шукали референси? Залипали у соцмережах? – відзначайте все у журналі. Виконуйте це цілий тиждень, і ви отримаєте повну картину того, куди йде ваш час. Що з цим робити далі - вирішите самі.

8. «З'їжте жабу» вранці. Візьміть за звичку насамперед спочатку виконувати найнецікавіше завдання. А потім переходьте до приємних завдань.

9. Виконуйте завдання пакетами. Якщо ви працюєте над кількома проектами, спробуйте виконувати аналогічні завдання паралельно, а не переходити від проекту до проекту. Це заощадить ваш час та енергію, оскільки ви будете зосереджені на однакових завданнях.

10. Розвивайте своє вміння бути в потоці. Кожен архітектор і дизайнер повинен вміти повністю поринути у завдання, щоб справді його зрозуміти. Тільки так ми виконуємо свою творчу роботу якнайкраще.