Є три категорії людей:
- Перші - це ті, які вміють перемикатися в режим творчої впевненості. Коли вони говорять про своє сприйняття світу та свою професію, у них горять очі, вони сповнені рішучості у власних діях та роботі.
- Є інші - ті, хто може робити більше, але для цього їм потрібно знайти якийсь "ключ", новий підхід, правильні знання, пораду від потрібної людини тощо. Вони чітко розуміють, що віддаються своїй роботі лише наполовину.
- Є люди відверто нещасні на своїй роботі. Але насправді більшість до кінця не усвідомлює рівень незадоволеності тим, що робить/створює.
Кожен, хто хоче потрапити до першої категорії, повинен пройти свій шлях. Але у Джима Коллінза (автор "Від хорошого до великого") є класний простий алгоритм. Уявіть собі три кола, що перетинаються, в кожному з яких написано по одному питанню:
🍃 Що ви добре вмієте робити?
🍃 За що вам платитимуть?
🍃 Від чого у вас палають очі?

Зазвичай люди концентруються лише на одному питанні. Це помилка.
- Зосередившись на першому - ризикуєте опинитися на роботі, для якої у вас достатньо компетенцій, але повного задоволення від неї не буде.
- На друге питання часто відповідають "Займайся улюбленою справою, а гроші самі прийдуть", але це не зовсім так.
- Третє коло визначає роботу, яка сама по собі буде нагородою.
Ваша мета - знайти справу, яка підійде і вашим умінням, і душі, і гаманцю. І звичайно, дуже важливо працювати з тими, кого ви поважаєте та любите.
Як же все-таки зрозуміти, для чого ви створені? Відповідь криється в тому, що Мігай Чиксентмігаї назвав Потоком: це стан вашої свідомості, коли час летить непомітно, і ви повністю занурюєтеся в роботу заради самої роботи. Коли ви в потоці, світ навколо зникає, а ви повністю віддаєтеся процесу.
Щоб знайти заняття, яке вводить вас у стан потоку, Джим Коллінз розробив власний метод самоаналізу. Потрібно протягом або в кінці дня фіксувати, чим ви займалися і як почувалися під час різних занять. Що вас радує та надихає, а що напружує і викликає бажання скоріше відкараскатися.
Для цього можна використовувати спеціальні додатки (наприклад, Daylio), вести нотатки на ноутбуці або паперовий щоденник. Неважливо, як ви це робитимете. Важливо згодом проаналізувати та чітко побачити, ЩО насправді приносить вам задоволення. І найчастіше результат виходить несподіваний і зовсім не такий, як передбачалося спочатку.
Тому перше: зрозумійте нарешті, для чого ви створені та що приносить вам задоволення. Після цього розберіться, як ви можете "прокачатися" в цьому виді діяльності. І тоді ви точно знайдете улюблену роботу з хорошою зарплатою.
Тепер відповідь, яку ми обіцяли на початку:
- Яку програму мені варто вивчити? Я хочу класну роботу і добре заробляти. В чому для цього мені потрібно працювати?
- А чим ви хочете займатися?
Друзі, робота архітектора неймовірно багатогранна. Вам варто визначитися, чому конкретно ви хочете присвятити своє життя. І чим скоріше ви це зробите - тим краще для вас! А тим, хто вже визначився - рекомендуємо переглянути нашу статтю про софт для архітекторів.
З любов'ю та турботою, ваша in.LabFamily.
Фрагменти взято з книги Creative Confidence by Tom Kelley & David Kelley.