in.Lab BLOG
поради revit

Де завантажити сімейства для Revit?

🌿Бібліотек із сімействами багато, але ми обіцяли розповісти про те, які ми використовуємо найчастіше. Ділимося своїм особистим списком + наприкінці ви знайдете бонус із великим переліком та посиланнями на всі ресурси.

 BIM Object


Вважається однією з найбільших бібліотек BIM контенту в світі. Зручна система фільтрів за брендами, категоріями, типами файлів та країнами. До червня цього року існував зручний плагін, який вбудовувався в Revit і дозволяв завантажувати сімейства із сайту безпосередньо в проект (не використовуючи браузер). Віримо та сподіваємося, що його повернуть.


Є можливість прев'ю 3d моделі в різних LOD, типорозмірах та матеріалах - це дуже зручно (не завантажуєш кота в мішку).

 BIM.archiprodcts


Мабуть, немає архітектора, котрий не знає сайт Archiproducts. Вони створили зручну платформу для завантаження 3d моделей (і сімейств) представлених продуктів, а також розробили програму, яка вбудовується в Revit. BIM.archiprodcts вважається однією з провідних платформ, але все ж таки за кількістю сімейств саме для Revit вони поки що поступаються BIM Object.


Є фільтри за категорією та типом файлу. Ще прикольно, що, наприклад, після завантаження певного дивана вам на пошту прийде лист з усіма подробицями про нього та контактами для зв'язку з постачальником у вашому регіоні, який може його продати (ця опція працює не з усіма позиціями на сайті). Немає попереднього перегляду 3d моделі.

 Bimstore 


На нашу думку - одна з найстильніших і user friendly платформ. Звичайно, це далеко не найважливіший параметр, але приємно. Зазначимо, що бібліотека першочергово британська, але виробники представлені з усього світу, і ви також можете обрати необхідний регіон (України в списку немає). Є фільтри за виробником та категорією, немає за типом файлу. Немає попереднього перегляду 3d моделі.Крім цих платформ ми часто використовуємо Google (просто пошук необхідного сімейства) і наші ручки (тобто моделимо і параметризуємо потрібне сімейство самі).

Додатковий перелік платформ і сайтів, які можуть знадобитися для пошуку сімейств:

 BIMLIB 
 NBS National BIM Library
 MagiCAD | Cloud
 RevitCity
 MODLAR
 Polantis

Не забуваймо про те, що часто потрібне сімейство можна завантажити на сайті від самого виробника. Наприклад, офісні меблі HermanMiller, м'які меблі Minotti, IKEA . Із сантехніки ті ж Grohe чи Vitra. Cистеми KNAUF, а також побутову техніку, наприклад, Miele або Zanussi.

Найбільш повний перелік усіх ресурсів можна переглянути на форумі Autodesk тут (з січня 2023 року російськомовний форум доступний лише для читання).