in.Lab BLOG

Формати файлів Revit

🌿У Revit існує 4 формати файлів:
*для кращого запам'ятовування даємо розшифровку абревіатури назви формату в дужках.

🍃RVT (ReViT project file) - файли проєктів - основне "середовище", в якому ми працюємо. Цей файл містить у собі нашу модель та інформацію про неї.

🍃RTE (Revit project TEmplate file) - файли шаблонів проєктів - на їхній основі ми створюємо нові проєкти (які потім зберігаються у форматі RVT). Окреме розширення для шаблонів потрібне для того, щоб ми могли, наприклад, відредагувати наповнення шаблону для використання його в майбутніх проєктах: налаштувати види, завантажити часто використовувані сімейства, скласти необхідні таблиці специфікацій тощо.

🍃RFA (Revit FAmily file) - файли сімейств (в інших програмах такі елементи часто називають бібліотечними) - містять у собі модель сімейства та інформацію про нього.

🍃RFT (Revit Family Template) - файли шаблонів сімейств - використовуються як основа для створення з нуля файлів сімейств (RFA). Наприклад, для створення марки дверей ми будемо використовувати шаблон типової марки або шаблон марки дверей.

Тож, чому у програми не один формат для роботи, а цілих чотири?!
Саме 4 формати забезпечують нам таку високу гнучкість у роботі. Ми можемо самостійно переналаштовувати шаблони для проєктів під свої вимоги (що значно прискорює роботу над проєктом) + можемо досить легко створювати свої бібліотечні елементи з потрібним нам набором параметрів і зовнішнім виглядом.