in.Lab BLOG
теорія revit

Revit чи ArchiCAD?

🌿Revit vs ArchiCAD. Чим відрізняються ці програми для BIM і що підійде вам?

ArchiCAD
Програмне забезпечення ArchiCAD — це перше програмне забезпечення BIM, яке стало комерційно доступним у 1987 році.
Модель ArchiCAD містить як тривимірні елементи дизайну, такі як стіни та колони, так і двовимірні елементи креслення, такі як розміри, текст і мітки. Крім того, оскільки це також модель BIM, вона містить метадані елементів дизайну - властивості та інші атрибути.

Revit
Revit був вперше випущений у 2000 році; після придбання Autodesk у 2002 році з’явилася перша офіційна версія програмного забезпечення Revit. І з тих пір він пройшов кілька видань і став одним із фаворитів в галузі AEC для BIM. Програмне забезпечення забезпечує всі процеси будівництва, від архітектурного проектування до проектування сантехніки та електрики.

Подібно до ArchiCAD, Revit створює моделі BIM, які інтегрують атрибути елементів проекту, які також пов'язані одне з одним. Revit вважався революціонером у індустрії BIM з його середовищем візуального програмування для параметричних сімейств.

🍃Простота вивчення

  • Інтуїтивно зрозумілий інтерфейс ArchiCAD спрощує його вивчення. Однак, щоб використовувати ArchiCAD для BIM, необхідно добре розуміти його принципи роботи, щоб повною мірою скористатися всіма функціями.

  • Revit, як правило, потребує більше часу на вивчення, оскільки має більш складну структуру. Однак це компенсується у майбутньому оптимізацією робочих завдань.

🍃Кому підходить цей софт?

  • ArchiCAD зазвичай використовують архітектори та проектувальники, хоча він також може моделювати елементи конструкцій та інженерії.

  • У Revit софт буває різних типів: Architecture, Structure, MEP - тому користувач може обрати версію відповідно до своїх потреб. Revit використовують архітектурні фірми, підрядники, інженери будівельники тощо.

🍃Сумісність з іншим софтом

  • ArchiCAD підтримує концепцію Open BIM для ефективної співпрпаці між усіма виконавцями та замовниками, підтримує функціональну сумісність та доступність даних. ArchiCAD інтегрує BIMcloud для спільної роботи в режимі реального часу.

  • Revit добре сумісний з усім програмним забезпеченням Autodesk, що спрощує імпорт та експорт файлів. Він також може бути пов'язаний з BIM 360, хмарною платформою управління даними та спільної роботи, для живої співпраці між усіма виконавцями та замовниками. Плюс у ревіт є свій інструмент візуального програмування Dynamo.

І ArchiCAD, і Revit сумісні з Rhino та Grasshopper, а також із зовнішніми інструментами візуалізації, такими як Enscape, Twinmotion та Lumion.

🍃Який софт більш перспективний?

Вибір ПЗ залежить від потреб фірми, а також її місцерозташування. Незважаючи на те, що ArchiCAD поки ширше використовується у Східній Європі, за останні кілька років популярність Revit збільшилася і продовжує зростати. Звичайно, добре було б знати обидві програми, але ми рекомендуємо при виборі звертати увагу на те, який софт використовує фірма, співробітником котрої ви хочете стати. А якщо ви ще не визначились, де саме хочете працювати, і стоїть вибір між двома програмами, обирайте програмне забезпечення, попит на яке збільшується.