in.Lab BLOG
2023-01-26 13:54 уроки rhinoceros

Record History в Rhinoceros

🌿Батьки та діти - одвічна тема... Але у Rhinoceros їхніми взаєминами можна керувати, завдяки Record History.

Цей інструмент дозволяє записати та використовувати зв'язок між вихідною (Parent) та результуючою (Children) геометрією в ході виконання команди. Це не лише спрощує роботу, а й дає можливість створювати цікаві рішення.


До прикладу, я побудувала інтерполяцію між лініями. У цьому випадку лінії на картинці вище – Parents. А лінії інтерполяції (на картинці нижче, що побудувалися в результаті команди TweenCurves) - Children.


За допомогою команди Select Parents я обрала батьківські лінії та пофарбувала їх у червоний колір (щоб вам було краще їх видно).
.

Ну і тепер головне – виділяю одну з батьківських ліній та переміщую її, а інтерполяція перебудовується автоматично (завдяки Record History).


Як увімкнути запис історії?
Внизу у рядку стану активувати (натиснути) Record History.
*Можна поставити галочку Always Record History, щоб історія записувалася завжди. Але враховуйте, що це певне навантаження на систему + обтяження файлу (зазвичай некритично, але все ж таки, у роботі з дуже великими файлами, варто враховувати).

Що треба пам'ятати?
Якщо ви відредагуєте дочірній елемент – зв'язок розірветься та історія більше не працюватиме.
*Можна поставити галочку History Break Warning, тоді Rhino буде вам повідомляти про розрив історії. Так ви зможете вчасно натиснути відминити операцію та зберегти зв'язок.

Додатково:
🍃  галочка Update Children – відповідає за те, щоб результуюча геометрія оновлювалася автоматично після редагування батьківських елементів.
🍃  можна поставити галочку Lock Children – якщо потрібно для "дітей" заблокувати залежність від батьків.
🍃  пам'ятати про супер корисну вкладку Select Objects, там є спеціально 2 команди: Select Parents та Select Children для швидкого та зручного вибору об'єктів з історією.

За описом можливо звучить складно, але насправді це дуже легко! Використовуйте та креативте.