⠀
1.🍃 Одне джерело світла
Навіть якщо санвузол зовсім маленький, самотній світильник по центру стелі – не найкраще рішення. До того ж, погане освітлення спотворює кольори (що особливо важливо, якщо дзеркало у ванній – єдине у квартирі).
⠀
2.🍃 Кошик для білизни
Якщо в квартирі не передбачена окрема комора/пральня - заздалегідь продумайте, де у ванній зберігатиметься брудна білизна,
⠀
3.🍃 Ергономіка
Люди без досвіду намагаються втиснути в санвузол все необхідне, але при цьому не замислюються, як усім цим користуватимуться. Тому запам'ятайте: всі двері та дверцята повинні вільно відчинятися, а обстановка загалом – не бути травматичною. Нойферт вам у поміч.
⠀
4.🍃 Рушники
Часто у санвузлі обмежуються однією компактною сушаркою для рушників, а потім виявляють, що на всю сім'ю її не вистачає. До того ж потрібно продумати, де зберігатимуться свіжі рушники.
⠀
5.🍃 Система вентиляції
Якщо не передбачити грамотну вентиляцію, постійна вологість сприятиме розвитку грибка та бактерій. У приміщенні з'явиться неприємний запах, його зовнішній вигляд стане неохайним, і в результаті новий ремонт буде потрібний санвузлу набагато швидше, ніж ви припускали.
⠀
6.🍃 Зберігання
Навіть якщо замовник не відносить себе до фанатів косметичних засобів, так чи інакше в зоні душової та біля умивальника потрібно розмістити кілька баночок та пляшечок. Щоб інтер'єр ванної кімнати не перетворився на скупчення розрізнених органайзерів, заздалегідь передбачте місця для зберігання.
⠀
7.🍃 Розетки
У XXI столітті відмовитися від розеток у ванній – кричуща необачність. Адже тут може знадобитися фен, електробритва, плойка чи інший електроприлад. Обов'язково продумайте розміщення розеток відносно інших предметів (інакше існує ризик отримати розетку в душовій кабіні). Не забудьте, що якщо розетка знаходиться у безпосередній близькості до джерела води - вона обов'язково має бути відповідного класу волозахисту.
⠀
8.🍃 Папір
Важливо продумати зручне місце кріплення туалетного паперу. Не всім хочеться щоразу ударятися ліктем об стінку. Також подбайте про місце зберігання стратегічних запасів :)
9.🍃 Не ті матеріали
Чи знаєте ви, що ванна кімната - це справжній кліматичний кошмар? Температура і рівень вологості в ній різко змінюються багато разів протягом доби. Тому краще не використовувати для обробки такі матеріали як дерево, текстиль, папір і навіть пористий камінь. Або, якщо все ж вам хочеться дерев'яну стільницю під умивальник - подбайте про її відповідну обробку вологостійким покриттям.
⠀
10.🍃 Домашні тварини
При плануванні ремонту варто враховувати наявність домашніх улюбленців. Якщо у замовника кішка, продумайте місце для лотка. Наприклад, в одному з наших проектів у замовника кілька собак. Тому у одній з ванних кімнат ми розмістили великий умивальник, щоб мити собакам лапи після вулиці.
11.🍃 Безпека
Додатково хочемо порадити попіклуватися про безпеку від затоплень. Зараз існує досить великий вибір систем: від дорогих, що у разі потрапляння води автоматично перекриють воду до дешевих, що просто будуть голосно "кричати" і тим самим звернуть вашу увагу на проблему (деякі можуть надіслати сповіщення на телефон). Обирайте систему по кишені, але краще хоч якусь простеньку, ніж ніяку :))
⠀
Ну і на останок нагадаємо, що ванна кімната - потенційно небезпечне приміщення. Електричні прилади, вода, слизькі поверхні, тендітні предмети і люди в маленькому приміщенні - не дивно, що 70% травм і аварій в будинку відбувається саме у ванних кімнатах. Довіряйте проведення комунікацій та підключення техніки лише досвідченим фахівцям!
⠀
Сподіваємось, ці поради були корисні для вас!